Cope Latvijā, Februārī

Cope Latvijā, Februārī

Ko copēsim februārī?

Jauns gads - Jauni piedzīvojumi!

2024. gads iesācies ar daudziem interesantiem jaunumiem spiningošanas jomā.

Turpmāk regulāri rakstīsim par aktuālo copē – gan tuvākos, gan tālākos mūsu copes plānus. Rakstīsim par tehnikām un inventāru, kuru plānojam izmantot. Rakstīsim par zivīm un ķeršanas veidiem, mānekļiem un ūdeņu tipiem. Dalīsimies savos plānos un idejās. Smelieties idejas un iedvesmu jauniem copes piedzīvojumiem! Krāsim pieredzi un mācīsimies kopā!

Šoreiz rakstīsim par to ko plānojam darīt ziemas aukstākajā mēnesī – Februārī!

Mārtiņš Balodis copēs pārsvarā uz ledus.

Ir īsta ziema! Ir ledus un faktiski neierobežotas iespējas copēt visdažādākos zemūdens plēsējus. Mani laši pagaidīs siltāku laiku un garākas dienas. Vēl labāk - rudeni, kad tie ir svaigi un spēcīgi! Pavasara spožie - tie gan būs jāpamēdī, kad siltāks paliks, jo cope mīnusos īsti nelieks kopā ar ķer un atlaid principiem.

Februāra plānos pilnīgi noteikti ietilpst zandartu un līdaku medības ar balansieriem un vibiem. Šī var būt ļoti garlaicīga nodarbošanās, ja zivi atrast neizdodas, tomēr pārsvarā copes ir veiksmīgas. Vajag tik urbt! Līdz elektriskajam urbamajam vēk nav sanācis laika nonākt un tapēc turpinu strādāt ar parastu urbi. 20 cm biezā ledū, meklējot asarus, bieži sanāk izurbt 50+ āliņģus, reizēm pat vairāk. Sanāk aktīva atpūta ar patīkamu fizisku nogurumu, bet vai tad cope nav atslēgšanās no darbiem?

Janvārī sanāca pāris reizes izbraukt uz asariem un lomi bija diezgan patīkama izmēra. Pāri kilogramam šogad ar asari vēl tikt nav izdevies, tāpēc vismaz vienu nedēļas nogali turpināšu urbt ūdeņos ar labu skābekļa saturu un spītīgi meklēšu savu kimlaku. Būtu ideāli, ja uznāktu kārtīgs sals, jo ļoti augsts spiediens asariem apetīti mēdz uzlabot. Jāņem vēra, ka pavasaris vairs nav aiz kalniem un zivju vēderi kļūst pilnāki ar ikriem, tāpēc bieži vien mazas bļitkiņas var palīzdēt tikt pie lielāka eksemplāra. Zivs februāri nav pārāk aktīva līdz ar ko arī mānekļu izspēle ir samērā miermīlīga. Asaros izmantoju bļitkas līdz 5-6 cm garumā (svars atkarībā no dziļuma) un Rapala šķērsenes līdz 7 cm. Ja seklie ezeri – mānekļi mazāki – dziļos – lielāki. Galvenais mērķis - satracināt plēsējus!

Zandartus un līdakas meklēšu pa Daugavas un Lielupes plašumiem. Dziļumu kartes Garmin lietotājiem ir telefonā, vecais labais Praktik 6M un vibi – Smith, Madness, Bassday, Evergreen – sagatvoti ar UV BKK āķiem. Man vislabāk strādā vidēja izmēra , apmēram 8 cm gari vibi. Kopiju ražotājiem savus lomus neuzticu, jo brīvā laika ir ārāk maz lai riskētu ar eksperimentiem uz teorētiskās ekonomijas pamata. Laiks un emocijas ir vērtīgāki par tiem dažiem eiro un nestabilo kvalitāti.

Pilnīgi noteikti nekur tālu nebraukšu. Cope ir lieliska atpūta un Latvijā ir daudz ūdeņu, kur var atrast kādu lielisku zivi!

Ķeram lielās! Un neaizmirstam, ka atlaižot lielu zivi arī ir prieks! Visu apēst nevajag!

Uģis Circenis - dosies piedzīvojumu meklējumos upēs.

Februāra mēnesis ir laiks, kad dodos lašveidīgo zivju medībās. Laika apstākļi mēdz būt dažādi un tie ietekmē vietas un upes  izvēli kurp doties. Iespējams ir atkusnis un lielajās upēs ir sākusies ūdens līmeņa celšanās. Izvēlamies mazās upes, jo tur, ūdens kvalitāte var atšķirties.

Dodoties uz upi, savu inventāru izvēlos galvenokārt izejot no tās platuma. Platāka upe, garāks un jaudīgāks kāts - Major Craft Flatrek FR5-1002M - šaurāka,  kāta garums īsāks un tests mazāks Major Craft Tidrift TD5-862L/ML .

 Savu Shimano Twin Power C4000PG  - aprīkošu ar resnāku auklu Unitika Unitika Univenture X8 . Resnāka aukla būs abrazīvi noturīgāka, gan pret ledus malām un mīnusa grādiem. Plānākas #1.0, #1.2 atstāsim uz pavasari.

Mānekļu kasti, kā ierast sakārtoju pēc mānekļu iegrimes. Lai nesanāk tā, kad esam atraduši skaistu upes posmu kura dziļums ir 2.5m, bet mums līdz paņemti mānekļi ar 1m iegrimi. Manā kastē vienmēr būs mans mīlulis Zip Baits Khamsin 70 DR , abās dziļuma versijās - Smith Cherry Blood 82 MDF un 90DeepZipbaits Rigge 90D. Neaizmirstam par skaistajiem bleķīšiem - Tiemco Lightning Wobbler LW 14g , tie bieži ir kā glābējzvans, vietās, kur ar vobleri mēs netiekam klāt.

Ne asakas, Lašiem būt!!!

Aigars Garais – Pēc pēdējām prognozēm februāris solās būt silts un tas ierobežos iespējas copēt no ledus. Bet tāpat pārsvarā mēģināšu copēt no ledus. Man visvairāk patīk asaru cope ar bļitkām, bet uz ziemas beigām tas paliek arī arvien grūtāk. Asariem punči aug un bleķīši vairs tik ļoti negaršo. Bet vēl jo interesantāk, ja izdodās atrast kādu atslēdziņu un tos izprovocēt. Gan jau kādu reizi izraušos arī uz taimiņu copi Gaujā. Par cik Gaujā bieži vien sanāk mānekļus noraut, tad tur no vobleriem man ir visiecienītākais Pontoon21 CrackJack. Nelido tik tālu kā Japāņu vobleri, bet visādi citādi tiem ir ļoti laba cenas un kvalitātes attiecība. Iecienītākās krāsa Gaujā man ir A63, S16 un S27. Gaujā labi sevi parāda arī šūpiņi, tāpēc Tiemco Lighting Wobbler šūpiņus noteikti likšu lietā.

Iespējams sanāks arī kāds izbrauciens uz Peipusa ezeru, bet tas vēl nav īsti skaidrs.

Jebkurā gadījumā nevajag aizmirst arī par drošību uz ledus. Tāpēc gan ķerot asarus no ledus, gan spiningojot upē, kur ir ledus malas – man uz kakla ir uzmaukti drošības dzelkšņi. Tie tomēr palielina iespēju izļūt no nepatīkamas situācijas, ja tāda atgadīsies. Ne asakas visiem!

Elvijs Meisters- man februāris asociējas ar ziemas copi. Lai gan ir pats ziemas vidus un pie katras copes ir jāpiestrādā, tādēļ kvalitatīva inventāra nozīmei būs daudz lielāka nozīme kā citreiz. Arī šajos ziemas mēnešos es palieku uzticīgs Japānā ražotajiem mānekļiem. No copes tehnikām, es personīgi plānoju likt uzsvaru uz zandartu ķeršanu no ledus. Pagaidām prognozes sola, ka ledus būs gana drošs, lai varētu piekļūt manām iecienītākajām vietām un izbaudīt šo aizraujošo copes veidu. Es zandartus parasti ķeru tieši ar Vibiem. Īpaši esmu iecienījis tieši Smith BayBlue – atkarībā no dziļuma un straumes, var izvēlēties 90 vai 90HS versiju. Tāpat jau vairākus gadus pēc kārtas, stabili labus rezultātus, nes slavenais Madness Shiriten Vibe 80  un, protams, IMA Koume 80 Heavy, kas savas savdabīgās formas pēc bieži izšauj kad citi mānekļi klusē. Tāpat nevajadzētu aizmirst par kvalitatīvas auklas izvēli- es rekomendēju Unitika Compact Shock Leader Fluorcarbon 30m . Tāpat nedrīkst aizmirst par kvalitatīvām karabīnēm- Bass Day Ultra Snap. Par pārējā inventāra izvēli un citām šīs tehnikas detaļām jautājiet man veikalā.

Neaizmirstiet piesekot mūsu kanālam Youtube un Facebook profilam. Cenšamies tur ievietot Jums noderīgu informāciju gan par jaunumiem copē, gan inventārā un protams - Know-How padomus.

Ne asakas!

 

 

Vai neatradāt to, ko meklējāt? Palīdzēsim!

Mūsu profesionālie pārdevēji palīdzēs atrast meklēto vai arī atradīs ko līdzvērtīgu!

Sazināties